Users

Premios de Arquitectura

Works presented

Finalist

AVS Awards 2008

50 bioclimatic subsidized housing and urbanization linked in Bermeo

Adolfo Moro, Ramón Ruiz-Cuevas
Finalist

AVS Awards 2008

8 bioclimatic detached housing units in Tudelilla

Alfonso A. Ibañez
Finalist

AVS Awards 2008

55 subsidized housing in Sant Joan Despi

Gallego Arquitectos
Mention

AVS Awards 2008

Subsidised housing 26 special regime, Umbrete

Simone Solinas, Gabriel Verd
Winner

AVS Awards 2008

25 rental housing for young people in c / Teodor Llorente, Barcelona

Llongueras Clotet Arquitectes
Finalist

AVS Awards 2008

Remodeling of the District of Bon Pastor, Barcelona

Santiago Vives Sanfeliu, Seguí Arquitectura, S.L., Gerard Puig, Esteve Aymerich , Ton Salvadó
Finalist

AVS Awards 2008

Processing and ATM-2 improves in Santa Adela, Granada

Juan Ignacio Roldán Cejudo, José García Fernández , Elisa Osorio García, José Ibáñez Berbel
Mention

AVS Awards 2008

San Cristobal de los Angeles: An experience of urban revitalization, Villaverde

Carlos Esteban, Gerardo Ruiz, Esteban y Ruiz SlL, Alfonso Azqueta, Juan M. Medina, Antonio Rodriguez, CETSA
Winner

AVS Awards 2008

South Comprehensive Plan Polygon, Sevilla

BASF Architecture Award

House Z, Gran Canaria

Jose Antonio Sosa Díaz-Saavedra
Mention

BASF Architecture Award

115 Habitatges of Protecció Official Puig d'en Roca, Girona

Arcadi Pla i Masmiquel
Mention

BASF Architecture Award

Less gives him a stone? vol. 2 - Warehouse Wine Cellar for Lagravera in Alfarràs, Lleida

Relja Ferusic, Carles Sala, Sala Ferusic

BASF Architecture Award

Bodega Lagravera in Alfarràs, Lleida

BASF Architecture Award

Mas Rodó Winery Wine in Mediona, Barcelona

Carles Sala, Sala Ferusic

BASF Architecture Award

Center for Training and local development initiatives in Ponferrada, León

Julián Zapata
Mention

BASF Architecture Award

Day center for Alzheimer Novelda, Alicante

Luis Navarro Jover, Carlos Sánchez García, Ángel Martínez García

BASF Architecture Award

Water Museum Palencia - Rehabilitation of a granary in the Canal de Castilla

Maier Vélez Olabarria, David Serrano Amatriain, MID Estudio

BASF Architecture Award

Centre marketing industry in Punta Umbria, Huelva

Isaías González-Ocampo Dorta, Francisco A Pardo Campo, Javier Salacedo Cabbello

BASF Architecture Award

House Ferret - habitatge house between mitgeres to Les Cases d'Alcanar, Tarragona

Albert Carcereny, CMCA Arquitectes

BASF Architecture Award

House Corti, Reforma i amplació d'un habitatge detached adossat to Eichstätt, Bavaria

Albert Carcereny, CMCA Arquitectes
Winner

BASF Architecture Award

Conjunt d'equipaments a l'antiga Fàbrica Alchemika

Cati Mestre, Elian Peña, Núria Oliveras Boix, Jordi Oliveras Boix, Oliveras Boix Arquitectes

AVS Awards 2010

92 bioclimatic building ASFV in C / Development, Móstoles

Eduardo Prieto González, Antonio Gómez Gutiérrez, César Ruiz-Larrea Cangas, Diseño Ahorro Energético S.A.

AVS Awards 2010

Sustainability in rehabilitation of historic buildings in C / Cantera, Bilbao

Elena Pérez Hoyos, Josu Urriolabeitia, Gerardo Morentín, SURBISA

AVS Awards 2010

46 homes for sale official protection Alt Carrer del Carme, Reus

Josep Maria Botey i Associats

AVS Awards 2010

Cami Special Development Plan Cova c / Montserrat, Manresa

Robert Brufau, Antonio Montes Gil, Lola Domènech i Oliva, Ros - Sutrías i Associats, Arquitectes, Pich Architects

AVS Awards 2010

Area Processing and ATM-2 Improvement in Santa Adela, Granada

Pich Architects, Ros - Sutrías i Associats, Arquitectes

AVS Awards 2010

Plan renewal of municipal colonies San Francisco Javier and Our Lady of the Angels

Federico Soriano

AVS Awards 2010

Central Pneumatic Waste Collection in the neighborhood Agfa, Aranjuez.

Ismael Martínez López (ingeniero), Gomez y Atienza arqutiectos SLP

AVS Awards 2010

Program sheltered accommodation in Granada

AVS Awards 2010

Temporary accommodation for young, garages and Corner Cleaning C / Martin de Vargas, Madrid.

Emilio Sanchez Gil Arquitectos

AVS Awards 2010

Building rental housing for young and municipal premises in C / Margaritas, Madrid

Joaquin Lizasoain Urcola, Luis de Pereda Fernández
Mention

AVS Awards 2010

Area Processing and ATM-2 Improvement in Santa Adela, Granada

Mention

AVS Awards 2010

Action program for the comprehensive rehabilitation of the District of El Puche, Almería

Winner

AVS Awards 2010

72 intergenerational housing, health center and day center at Plaza. Of America, Alicante

Oficina Técnica del Patronato Municipal de la Vivienda de Alicante, Carmen Pérez Molpeceres

AVS Awards 2010

97 homes for young and parking in C / Virgin of the Port, Barcelona

Blanca Lleó Asociados

AVS Awards 2010

175 homes for young people, parking and residential center in C / Pujades-Fluvia, Barcelona

Joan Pascual Arquitectes

AVS Awards 2010

48 rental housing for young, local and underground parking in C / La Selva, Barcelona

Felix Solaguren-Beascoa, Mº Ángels Negre

AVS Awards 2010

12 social housing in C / Sant Pere Mitjà, Barcelona

Bernardo García Rojo, EPTISA Servicios de Ingeniería SL

AVS Awards 2010

130 housing units, garages and storage in the C / Carmen Bravo Vilasante, Santander

Ana Licona, Carlos Gala

AVS Awards 2010

89 houses with public protection, garages and storage VPPRG in Sector "Los Molinos" Paterna.

Lola Romera, Marta Clavera, Grupotec SL

AVS Awards 2010

24 protected houses and garages in the area 12 Los Viveros, Valladolid

Rubén Martín del Amo

AVS Awards 2010

Ciudad Deportiva Las Olivas in the seventh Las Olivas de Aranjuez, Madrid Sector.

Javier Mora Olivas, Emilio Verastegui Rayo, Venancio J. Rosa Mayordomo, José Gómez Hernández, Cava Arquitectos SL

AVS Awards 2010

127 subsidized housing, equipment, premises and 78 car parks in C / Queen Amalia, Barcelona

Neus Lacomba Mongé, Eduard Bru i Bistuer, Bru Lacomba Setoain SLP

AVS Awards 2010

135 housing units in Parc Central Torrent, Valencia

Alberto Peñín Llobell, Peñín Arquitectos SLP

AVS Awards 2010

76 public housing rental Youth in C / de los Morales, Madrid

Guillermo Sánchez Sanz, Fernando Ruiz Pérez

AVS Awards 2010

120 public housing rental for jóvenesen plot 029-B1 in Parla

Silvia Babsky Nadel, Ramón Vallás Navascues

AVS Awards 2010

120 public housing rental for jóvenesen plot in Parla 029-B3

Peru Cañada Omagogeascoa, Roberto Moreno Klemming, Arquitecnica

AVS Awards 2010

96 houses in the R9-B plot in Solvia This, Málaga

Elisa Cepedano Beteta, Roberto Barrios Pérez

AVS Awards 2010

70 housing units, commercial and parking premises in Soliva Este, Málaga

Sebastián González Juli, Dolores González Juli, Carlos Hernández Pezzi

AVS Awards 2010

96 + 86 housing units, buildings, parking and storage in Solvia This, Málaga

Pilar Begué Cuadrado, Julio Rodríguez González, Estudio Ebra Arquitectura

AVS Awards 2010

70 + 70 housing units, buildings, parking and storage in Solvia This, Málaga

Consuelo Argüelles Álvarez

AVS Awards 2010

154 subsidized housing, commercial premises and parking Soliva Este, Málaga

Dora Castellà Dagà, Borja Carreras Moysi

AVS Awards 2010

33 houses, 3 shops and 36 parking spaces Pasqual Mas sector, Begues.

Calderón-Folch Arquitectes SLP

AVS Awards 2010

31 homes protected, local, parking and storage in C / Prat de la Riba, Rubi

Anna Codina Architects

AVS Awards 2010

103 Social Housing in Turo Tailor, Montgat

Batlle i Roig Arquitectes

AVS Awards 2010

HDP 55 dwellings at C / Riera d'en Font de Can Jordana, Tiana

Conxita Balcells Associats

AVS Awards 2010

56 social housing, 6 local and 93 parking spaces in Santa Coloma de Gramenet

Esteve Puigdengolas
Mention

AVS Awards 2010

Area comprehensive rehabilitation of Knee, Valladolid neighborhood.

Winner

AVS Awards 2010

Rehabilitation of building 40 homes in the C / Amistad, Zaragoza

Ignacio de Rosendo, Montserrat Abad Lavilla, Gerardo Molpeceres López
Mention

AVS Awards 2010

81 flats with services for older people in c / Can Travi, Barcelona

Sergi Serrat, Ginés Egea, Cristina García
Winner

AVS Awards 2010

48 homes in the area of ​​"Can Coll" 9-10-11-12 buildings in Torrelles de Llobregat

Barceló-Balanzó Arquitectes SLP

AVS Awards 2010

384 public housing in San Paio de Navia, Vigo

Manuel Portolés Sanjuán, Javier García-Quijada Romero, Salvador Fraga Rivas , Fraga G. Quijada Portolés y asociados SLP

AVS Awards 2010

25 public housing to rent Musician Ubeda, Gandia, Valencia

Juan José Seguí Navarro
Mention

AVS Awards 2010

26 housing units in ES Mercadal, Menorca

Jaime J. Ferrer Forés
Mention

AVS Awards 2010

Building equipment Alexandra

Rafel Gálvez Millanes, Ricard Perich Duran

AVS Awards 2010

68 public housing for rent Phase 2 in the sector Mas Bertran de Reus

María Taltavull Pons, Manel Peribañez Bertrán, Toni Casamor Maldonado, David Baena Asencio, Baena Casamor Arquitectes BCQ SLP

AVS Awards 2010

The Aeolian Harp. Building 217 housing units, Sevilla

Estudio Francos 40 Arquitectos y Asociados SLP, Óscar Rodríguez López

AVS Awards 2010

Residential Reina Sofia in La Línea de la Concepción

CAVEDA GRANERO Y ROMOJARO Arquitectos S.L.

AVS Awards 2010

Vallecas Ensanche 20-132 with local public protection dwellings and garages in Madrid

Estudio Entresitio

AVS Awards 2010

41 houses with public protection in Vallecas Ensanche 48; Madrid

Pablo Iglesias Maldonado
Winner

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2007

51 Habitatges per a joves al carrer Barcelona Alibei

Conxita Balcells Associats SL
Mention

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2007

162 Habitatges the Anoia carrer de Sant Andreu de la Barca

Joan Pascual Argenté
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2007

Habitatges 140 per a joves i Barri Equipament the Sagrera

Carles Vinardell Puig, Luis Alegre Heitzmann
Winner

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2007

189 Habitatges - 1st Phase Remodelació the Barri Trinitat Nova de Barcelona

Ruisánchez Arquitectes
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2007

25 Habitatges to Volart Rambla de Barcelona

Sergi Balaguer, Lluís Alonso, Alonso, Balaguer i Arquitectes Associats
Mention

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2007

49 Habitatges HPO to the Plaça de la Ciba Santa Coloma de Gramenet

Alonso, Balaguer i Arquitectes Associats
Mention

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2007

27 Habitatges HPO per a joves al carrer Sant Adria de Barcelona

Mónica Rivera, Emiliano López, Emiliano López Mónica Rivera Arquitectura
Mention

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2007

24 Habitatges al carrer Carders Barcelona

Jordi Garcés
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2007

14 Habitatges HPO al carrer Palet i Barba de Terrassa

Carles Puig, Franc Fernández, Xavier Vancells
Mention

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2007

102 River Front Habitatges to Santa Coloma de Gramenet

Carme Ribas Seix, Pere Joan Ravellat Mira, Marta Peris Eugenio, Gabriel Lerma Recasens
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2007

80 Habitatges Sector La Parada de Manresa

Ignasi Tiana, Enric Steegmann, Pep Bonet i Associats
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

18 + 22 Habitatges d'HPO al carrer Josep Trueta Santa Cristina d'Aro

Cristina Prats Vilamalla, Manuel Sánchez-Villanueva Beuter, Haz Arquitectura SLP
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

120 Habitatges to Oleguer Junyent d'Esplugues Plaça de Llobregat

Noemi Musquera Ferrer, Carles Valls Roig, Valls Musquera VM Arquitectes SCP
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

Habitatges Dotacionals 44 per Gent Gran al'Asil of Sant Jaume de Blanes

Isabel Zaragoza de Pedro, Jesús Esquinas Dessy, Jorge Dávalos Errando
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

59 Habitatges al'Avinguda Marie Curie Granollers

Seguí Arquitectura SLP
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

74 Habitatges Algessires al carrer de Sabadell

Seguí Arquitectura SLP
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

27 Habitatges to Barcelona Carrer Alfarràs

Seguí Arquitectura SLP
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

Habitatges 164 per Gent Gran i Joves to Cami Antic Valéncia of Poble Nou, Barcelona

Anna Renau Permanyer, Sara Bartumeus Ferré, Renau Bartumeus Arquitectes, SLP
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

42 Habitatges Avinguda Vallcarca Barcelona

Mercè Berengué , José Miguel Roldán, Roldán + Berengué Arquitectes
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

11 Habitatges HPO al carrer Stop Benet de Santa Coloma de Gramenet

Manuel Ruisánchez Capelastegui, Ruisánchez Arquitectes, Jordi Janué i Miret, Janué-Balangué Arquitectes
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

Habitatges 61 Cal Doctor d'Alella

Carme Fiol Costa, Andreu Arriola Madorell, Arriola & Fiol Arquitectes
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

50 Habitatges al carrer L'Hospitalet de Llobregat Llobregat

Carles Francesc de Herralde
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

4 Habitatges al carrer Creu Roja to L'Hospitalet de Llobregat

Narcis Roig, Valeri Consultors i Associats
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

Rehabilitació d'un edifici per Esser A to L'Hospitalet de Llobregat CRAE

Marc Casany i Estrada, ACXT arquitectes
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

132 Habitatges promoció d'HPO the Pyrenees carrer de Santa Coloma de Gramenet

Dora Castellà, Borja Carrera-Moys
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

35 Habitatges d'HPO to promoció Santa Rosa Santa Coloma de Gramenet

Jordi Nadal Estrada
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

6 Habitatges comprehensive Rehabilitació al carrer Camp d'Urgell Manresa

Mercé Piñot Sant, Francesc Guardia Riera
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

84 Habitatges d'HPO to Ponent Ronda - Atenes of Terrassa

Enric Sòria i Badia
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

74 per Habitatges d'HPO to Joves Favència Via Barcelona

Enric Sòria i Badia
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

76 Habitatges to Illa A subsector 1 Torresana of Terrassa

Enric Sòria i Badia
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

15 Habitatges the Pla de la Ventonella Flix

MMA Arquitectes
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

81 Habitatges Protegits of Europe Lloguer the Parc Barbera del Valles

Pere Riera, Josep Sotorres, Montserrat Batlle, Barto Busom, RGA Arquitectes
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

59 Habitatges per a Joves Avinguda de Can Minguet of Sant Cugat del Vallès

Xavier Alba Navarro
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

54 Habitatges per a Joves to the Clota Avinguda de Sant Cugat del Vallès

Pere Casajoana Salvi, Pere Casajoana Singla
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

92 Habitatges of Protecció Officer Can Llong de Sabadell

Eduard Freixas, Rafael Gàlvez, Ricard Perich
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

8 Habitatges d'HPO al carrer Francolí - Residential Centelles III, Sant Salvador

Jordi Guerrero, Joaquin Aguilera, Aguilera Guerrero Arquitectos
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

Habitatges 112 per a joves al'Avinguda Catalunya l'Hospitalet de Llobregat

Ramon Martí Puzo , Antoni Miralles Guilló, Martí Miralles Arquitectes
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

31 Habitatges d'HPO to Rubi

Anna Codina i Ramells, Anna Codina i Associats, SLP
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

100 Habitatges al'Illa Turo de la Peira

Ramón Martí Puzo, Antoni Miralles Guilló, Martí Miralles Arquitectes
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

64 Habitatges the sector west Vullpalleres

Ramón Martí Puzo, Antoni Miralles Guilló, Martí Miralles Arquitectes
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

103 Habitatges HPO to Turo Tailor

Joan Roig, Enric Batlle, Batlle I Roig Arquitectes
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

48 Habitatges Sector Turo Tailor

Montserrat Batlle, Josep Sotorres, Barto Busom, Pere Riera, RGA Arquitectes
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

104 Habitatges at Bon Salvador Can Bertrand industry

Ramon Ausió Mateu
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

39 Habitatges d'HPO in Sant Adrià

M.Isabel Bennasar Félix, Ana M. Noguera Nieto, BENNASAR-NOGUERA S.C.
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

20 Habitatges in Torrent de la Font I

Antoni Barceló, Bàrbara Balanzó, Antoni Barceló i Bàrbara Balanzó Arquitectes
Presented

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

22 Habitatges d'HPO in Torrent de la Font IV, Unit for Projecte 6 + AA

Juan A. Manciñeiras Vaz-Romero, Manel Parés Toll, Manciñeiras/Parés arquitectes associats, S.L.P.
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

14 Habitatges Socials al carrer Llull 418 to l'Àrea Forum in Barcelona

Iñaki Baquero Riazuelo, Francesc Pla Ferrer, Josep Bohigas Arnau, BOPBA Arquitectura SLP
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

24 Habitatges per a Joves to Pg. Of Baixador to Sant Cugat del Vallès

María Martínez Veiga, Domingo Triay, Naxal Arquitectura SLP
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

35 Habitatges Lloguer d'HPO per a Joves al carrer Mar de la Xina

Emma Villanueva Sánchez, Josep García Cors, Cop d´Idees SCCL
Mention

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

Edifici d'Habitatge Públic Centre Tram Mirasol I - Tram II to Sant Cugat del Vallès

Eduard Gascón Climent
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

18 Habitatges the sector català to Seva

Rosa Rull, Manuel Bailo, Bailo+Rull | ADD+arquitectura
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

55 Habitatges d'HDP at Can Jordana industry

Conxita Balcells Blesa
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

16 Habitatges protegits al carrer Ramón Dagà Granollers

Félix López, Txema Onzain, Joan Nogué, NOGUE•ONZAIN•LOPEZ Arqtes.SLP
Winner

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

It remodelació the barri of Bon Pastor

Santiago Vives Sanfeliu, Núria Pié i Barrufet, Marc Seguí i Pié, Víctor Seguí i Santana, Seguí Arquitectura, S.L., Gerard Puig, Esteve Aymerich, Ton Salvadó
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

97 Habitatges HJ, per a joves Virgin of Port to Barcelona

Blanca Lleó associats S.L.
Mention

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

81 per Habitatges per a large i tutelats a farmstead of barri gent to Can Travi

Cristina García, Ginés Egea, Sergi Serrat
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

46 per Habitatges HPO lloguer the great gent amb serveis adjunts to Terrassa

Enric Anguera de Carlos, Vas Arquitectura SL, Frans Masana Castanys, Joan Dalmases Martí, mmdm Arquitectes SL
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

50 per a Senior Citizens Housing Parc Central to Barcelona

Pia Wortham, Joan Callís, Joan Callís - Pia Wortham Arquitectes
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

16 Habitatges al carrer Pierre Vilar a l'Àrea Forum in Barcelona

Gustau Gili Galfetti
Mention

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

Habitatges Socials per a Jover to Can Caralleu

Jose M. Toral, Marta Peris, Peris+Toral Arquitectes
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

42 Habitatges to Masrampinyo

Mercè Berengué, Miguel Roldán, Roldán+Berengué Arquitectes
Mention

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

Habitatges 175 per joves ia Residential Centre d'Accio Education to Barcelona

Joan Pascual Argente
Finalist

Premis d'Habitatge Social de Catalunya 2009

15 Habitatges al carrer Deia Barcelona

EXE Arquitectura Barcelona

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Habitatge detached aïllat

Albert Salazar
Winner

XI Edició del Premi Puig i Cadafalch

It Recuperació d'un tram Mataró's Wall

Àtics SA
Finalist

XI Edició del Premi Puig i Cadafalch

Restaurant Sant Giovese

Xavier Martin
Finalist

XI Edició del Premi Puig i Cadafalch

Perruqueria Felicitats Hair

Xavier Martin
Finalist

XI Edició del Premi Puig i Cadafalch

Estudi d'Espais Xavier Martin

Xavier Martin
Finalist

XI Edició del Premi Puig i Cadafalch

Casa al carrer Argentona Mataro

Xavier Pous i Layret
Finalist

XI Edició del Premi Puig i Cadafalch

Habitatge plurifamiliar "Escaletes 3"

Josep Maria Puig Boltà
Winner

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Vivendes to Ronda Barceló

Franc Llonch, Alfonso de Luna , Manel Brullet , BRULLETDELUNA ARQUITECTES
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Single family house Aïllada

Agustín Arteta Loredo
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Urbanització Plaça Universitat

Jaume Tubert Ferrer, Francesc Bassas Alsina , Lluís Badenas Pràdanos, Xavier Alemany Vilches
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Urbanització Plaça Pepa Maca

Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

It urbanització at Can Jordana industry

Conxita Balcells Blesa
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Three unifamiliars habitatges

Serra Martinez Leivar Arquitectes
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Cal Guaita Tower Alzina, Mongat

Arcadio Arribas, Rosa Bosch
Finalist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

It remodelació de l'antiga National Road II

Antonio Montes Gil, Mancomunitat de Municipis de l’Àrea Metropolitana de Barcelona
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

It comprehensive rehab of façana d'edifici d'habitatges

Enric Pérez Sanz
Winner

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

It rehab of Gaudí nau

Alfonso de Luna, Manel Brullet, BRULLETDELUNA ARQUITECTES
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

It rehab d'un-family habitatge between mitgeres to dels anglesos Passeig de Caldes d'Estrac_

Lluís Carles Ferrer Montseny
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

It rehab accés IES Miquel Sala D'Actes Biada

Marta-Esther Jodar Pubill, Toni Garcia Salanova
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Reforma i ampliació d'habitatge

RGC ARQUITECTES
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Reform d'habitatge

Xavier Cavero i Buscató, Salvador Ribas i Serra, Jordi Gual i Castellana
Finalist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Projecte d'habitatge bifamiliar

Xavier Cavero i Buscató, Salvador Ribas i Serra, Jordi Gual i Castellana , RGC ARQUITECTES
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Urban Pla millora Renfe Iveco Sector

serra - vives - cartagena, arqtes, oab office
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Pool coberta i esportiva room

Jordi Cadevall i Solé, José González Baschwitz, Taller d'Arquitectura i Territori, SLP
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

PBE Habitatge detached aïllat

Llorenç Campdepadrós Cebrià
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Can Passera Xammar

Manel Moreno Vidal, VIDAL ARQUITECTES
Winner

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Parc Turo Tailor

EPTISA, Enginyeria i Serveis SAU, Albert Domingo, Martí Sanz, Claudi Aguiló Aran, dataAE
Finalist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Rocafonda Parc de Mataró

Marc de la Parra Álvaro, Servei d'Obres Ajuntament de Mataró
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Nova construcció CEIP La Serreta

Miquel Mas i Cardona, MIQUEL MAS ARQUITECTES SLP
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Modificació point of PGO to Eix Herrera

ACC ARQUITECTES ASSOCIATS, MANUEL RUISÁNCHEZ ARQUITECTES, SLP
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

IES Teià

Fco. Javier Biurrun Salanueva, Mateo Closa Boixeda
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Vidal i Barraquer 10-12 Habitatges

Ramon Ausió Mateu, Joan Pascual Argenté
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Habitatges T1a1. It urbanització

Ana Garay, Ignacio Sanfeliu Arboix
Winner

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Can Habitatges Sabates

Arturo Frediani i Sarfati
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Cal Habitatges Doctor

Andreu Arriola Madorell, Carme Fiol Costa, ARRIOLA & FIOL, arquitectes
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Habitatge per-family to a jove detectiu

Alberto Altes Arlandis
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Habitatge house in testera

Estel Cusachs Omella, Grima Cusachs Associats, SLP
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Habitatge house on Sant Pol de Mar

Jordi Velàzquez, Angeles León Ruiz, Joan Pallejà i Elias, Pallejà-León Arquitectes SLP
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Habitatge detached aïllat Cristina

Salvador Panosa Domingo
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Habitatge detached aïllat

Xavier Rovira Ricart
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Habitatge detached aïllat

Sergi Planas López, Xavier Rovira Ricart
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Habitatge house on Argentona

Xavier Roca Pigem, Jordi Pages Serra
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Multifamily Habitatge Tiana

Luis Alonso, Sergi Balaguer, Alonso, Balaguer i Arquitectes Associats
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Escola bressol els galamons

Miquel Colomer Térmens, mcolomer estudi d'arquitectura
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Escola Bressol, Arenys de Munt, La Petjada

Luis Rodríguez de Llauder Santomà
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Three Roques al Carrer Equipament

Servei d'Obres Ajuntament de Mataró
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Edifici 6 habitatges i aparcament

Fernando Agusti Dominguez
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Edifici per a municipals Dependencies

zubelzu fabregat castro arquitectes
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Edifici d'hotel equipaments esportius i d'entitats

Joan Ormad i Comajuncosa, Ricardo Guasch Ceballos
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Edifici d'equipaments to Llàntia

FELIU LLOBET ARQUITECTE SLP
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Edifici d'accés to residència Guillem Mas

Jaume Tubert Ferrer, Francesc Bassas Alsina, Lluís Badenas Pràdanos, Xavier Alemany Vilches
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Edifici polyfunctional assistant

CABALLÉ-FOLCH, estudi d'arquitectura s.c.p.
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Edifici annex to the CEIP Cirera. Menjador

JODAR GARCIA ARQUITECTES S.C.P.
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Construcció 23 habitatges of lloguer i aparcament per a joves

Blasco Blasco Guerrero Arquitectes SCProf
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Cultural Centre de Dansa i uses

MANUEL RUISÁNCHEZ ARQUITECTES, S.L.
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Cella VINARIA. Jaciment wine

Josep Anton Novo Anguera, Fernando Nieves Garceran
Winner

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

House R

[frediani] arquitectura
Finalist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

House PR

Bach arquitectes
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

House Molins

Nomen i Associats Arquitectes, S.L.P.
Finalist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Casa Mirador

David Baillif
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Casa Mira-Enrich

Pere Puig Arquitecte, SLP
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Family House Serra / Rius

SERRA - VIVES - CARTAGENA, ARQTES S.L.P.
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

House 4.05

Lluís Jordà Sala
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

CEIP Sobirans

BENNASAR-NOGUERA
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

I Municipal Library arxiu Ernest Lluch

Màrius Quintana Creus
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Arranjament the Carrer de Pau Claris

JODAR GARCIA ARQUITECTES S.C.P.
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

It ampliació d'edifici assistential

RGC Arquitectes
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

103 Habitatges of Protecció Officer, Turo Tailor, Mongat, Barcelona

Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

72 habitatges of lloguer the PP Llevant Sud El Masnou

Javier Ramos Polo, Josep Goday Baylina
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

62 habitatges i HPO two tutelats habitatges

Jordi Ponsetí Valiente
Presented

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

48 VPO housing in plots 18h 18i tur Sastre

RGA arquitectes, Daniel Gutierrez Prat, Josep Mª Gutierrez Noguera

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Ximenes Òptics

Xavier Martín Baez
Presented

XII Edició del Premi Puig i Cadafalch

Reforma i adaptació Pre fabricated per a minusvàlid

Lluis Grau i Molist, DURAN & GRAU Arquitectes i assosiats, DURAN & GRAU Arquitectes i assosiats

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Reforma i adaptació Pre fabricated per a minusvàlid

Lluis Grau i Molist, DURAN & GRAU Arquitectes i assosiats, DURAN & GRAU Arquitectes i assosiats

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Spaces Xavier Martin

Xavier Martín Baez, Espais Xavier Martín, Espais Xavier Martín
Presented

XII Edició del Premi Puig i Cadafalch

Despatx per advocats

Àngel Exojo, Àngel Exojo Estudi d'Arquitectura SLP, Àngel Exojo Estudi d'Arquitectura SLP

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Despatx per advocats

Àngel Exojo, Àngel Exojo Estudi d'Arquitectura SLP, Àngel Exojo Estudi d'Arquitectura SLP

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Obstetric Centre Ginecològic CGO

Xavier Martín Baez

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Castellsaguer Calçats

Xavier Martín Baez
Presented

XII Edició del Premi Puig i Cadafalch

Bar restaurant Vin i-i-4

David Baillif

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Bar restaurant Vin i-i-4

David Baillif

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

It rehab Can Sisternes

Sílvia Ollé Cortés, Roger Jornet Ginestà, Roberto Aparicio Trigueros, AR47 SCP, AR47 SCP

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

I assistida center of a gent per day residència great

Antoni Batllori Miquel, Marc Trepat Carbonell, Batllori & Trepat Arquitectes S.L.P., Batllori & Trepat Arquitectes S.L.P.

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

PBE Edifici Batxillerat escola Meritxell

Llorenç Campdepadrós Cebrià
Presented

XII Edició del Premi Puig i Cadafalch

Hotel i residència to Rengle

Miquel Angel Gallardo Merino, G-DOM ARQUITECTURA I URBANISME, SLPU, G-DOM ARQUITECTURA I URBANISME, SLPU

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Hotel i residència to Rengle

Miquel Angel Gallardo Merino, G-DOM ARQUITECTURA I URBANISME, SLPU, G-DOM ARQUITECTURA I URBANISME, SLPU

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Naus industrials to Polígon Mata-Rocafonda

David Gómez Diaz, Oscar Gómez Diaz

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

PBE Edifici 2 habitatges

Moisès Campdepadrós Cullell

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Edifici multirelative between mitgeres

Anna Brullet i Lligoña

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Construcció 10 habitatges i2 locals comercials of lloguer

David Gomez Diaz, Oscar Gomez Diaz
Presented

XII Edició del Premi Puig i Cadafalch

House Canals

Mireia Mas Terra, Josep Manel Vegas García

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

House Canals

Mireia Mas Terra, Josep Manel Vegas García
Presented

XII Edició del Premi Puig i Cadafalch

Edifici d'habitatges per large gent

Xavier Pous Layret, ARQUITECTURA I DISSENY MATARÓ, SL, ARQUITECTURA I DISSENY MATARÓ, SL

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Edifici d'habitatges per large gent

Xavier Pous Layret, ARQUITECTURA I DISSENY MATARÓ, SL, ARQUITECTURA I DISSENY MATARÓ, SL
Presented

XII Edició del Premi Puig i Cadafalch

Edifici d'habitatges HPO, Local i Aparcaments

Llorenç Campdepadrós, Jaume Valor, Lluís Grau i Molist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Edifici d'habitatges HPO, Local i Aparcaments

Llorenç Campdepadrós, Jaume Valor, Lluís Grau i Molist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Edifici d'habitatges amb PROTECTION officer, per a joves

Manuel Ruisánchez Capelastegui, MANUEL RUISANCHEZ ARQUITECTES, SL, MANUEL RUISANCHEZ ARQUITECTES, SL
Finalist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Reforma i rehab de l'antiga fàbrica Can Minguell (1850)

Toni Gironès i Saderra

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Restaurant La Sal Varador

Sílvia Ollé Cortés, Roger Jornet Ginesta, Roberto Aparicio Trigueros

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

PBE Edifici equipaments Cal Collout - Escorxador

Moisès Campdepadrós Cullell

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Edifici d'activitat tertiary 'The Rengle', Mataró

Manuel Ruisánchez Capelastegui
Finalist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Edifici per 15 habitatges official PROTECTION i aparcament

Marta Vicente Carrió, Lluís Cantallops Dalmau
Finalist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Habitatges 55 i 73 places d'aparcament. Can Jordana Sector

Conxita Balcells i Blesa
Finalist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Habitatges to Vilassar de Mar

Alfonso De Luna, Manel Brullet Tenas
Finalist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Business edifici the Baixada de les Espenyes

Manel Brullet Tenas, Rosa Brullet Coll
Finalist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

CAP Tordera

Carles Muro
Finalist

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

CAP Canet de Mar

Conxita Balcells i Blesa
Winner

III Mostra d’Arquitectura del Maresme

Public Library Enric Miralles

Benedetta Tagliabue, Enric Miralles